První výsledek zápasu
vs

Portugalsko vs. Francie Předpověď na 5. července 2024

Informace o zápase

V pátek večer (5. července ve 21:00 místního času) tipujeme vítěze posledního mistrovství světa na Volksparkstadionu v německém Hamburku ve čtvrtfinálovém utkání mistrovství Evropy ve fotbale mužů 2024 mezi Francií a Portugalskem. Všechny sázkové kanceláře v Evropě vypisují stejné kurzy.

Statistiky utkání

Portugalsko je na Euro 2024 z různých důvodů velkým lákadlem, zatímco Francie je neuvěřitelně neefektivní.

Pokud počítáme i přípravné zápasy, tak „Les Bleus“ („Modří“) dali v šesti zápasech jeden gól, ačkoli v posledních čtyřech vystoupeních na turnaji dokázali vstřelit pouze tři branky. Portugalsko porazilo Česko 2:1 v 92. minutě, poté zničilo Turecko 3:0 a nestačilo na Gruzii 2:0, ale svůj nejlepší výkon si nechalo na 16. kolo.

Přes veškerou snahu se týmu Roberta Martíneze nepodařilo Slovinsko překonat ani za 90 minut a prodloužení. Portugalský talisman Cristiano Ronaldo, později přezdívaný „Misstiano Penaldo“, protože chyboval z místa, byl hlavním zdrojem opěvování na sociálních sítích. Možná je to krutá slovní hříčka na adresu muže, který na klubové úrovni vyhrál všechno a vstřelil posledních 13 pokutových kopů, ale jeho batolecí výlevy během zápasu po promarnění velkých šancí si to zaslouží. Například luxusní přihrávka Bernarda Silvy se zdála být určena pro Ronalda, ale ten špatně odhadl svůj skok a stihl se jen odlepit od země. Nejlépe placený fotbalista si v posledních 10 letech několikrát postavil volné kopy s takovou razancí, jaká mu náleží, jenže netrefil cíl. Nebude tak jednoduché se proti odhodlané francouzské obraně zbavit neschopnosti týmu dostat se přes slovinské obránce a nezdravé fixace na to, aby se míč dostal k Ronaldovi.

Žádný tým nedal méně gólů, neudržel více čistých kont ani neměl více dotyků v soupeřově brankovišti než Francie, přestože na hřišti podávala nevýrazné výkony. Třicet čtyři z těchto doteků provedl Kylian Mbappé, což naznačuje, že jeho spoluhráči staví svého hvězdného hráče do rizikových situací. Považte, že zejména jeho izolace Pepeho se zdá být utopií. Postavit hvězdu Didiera Deschampse dopředu je jednodušší. Zdá se, že štěstí je v Německu na jejich straně, přestože jim chybí příležitosti, protože si jich vytvářejí spoustu. V týmu „A Seleção das Quinas“ („The Escutcheons“) nastoupí v útoku Ronaldo před Brunem Fernandesem, ale Rafael Leão by mohl být po nevýrazném výkonu proti Slovinsku nahrazen. Přestože Pepe působil rozháraně a jeho chyby v závěru málem stály Portugalsko zápas, měl by být v pátek vybrán do hry.

Aurélien Tchouaméni bude i nadále hrát v základu francouzské reprezentace, protože nastoupil v posledních třech zápasech svého týmu a při vítězství 1:0 nad Belgií podal obdivuhodný výkon. Jelikož Randal Kolo Muani ani Marcus Thuram se zatím příliš nepředvedli, může být Mbappé využíván spíše ve středu zálohy a Bradley Barcola nebo Ousmane Dembélé budou hrát do šířky.

Vzájemné zápasy

V letech 1978-2015 prohrálo Portugalsko všech 10 zápasů s „Les Bleus“, poslední čtyři střetnutí, včetně remízy 2:2 ve skupinové fázi Eura 2020, však byla vyrovnaná.

Analýza zápasu

V pátek večer se bude hrát opravdu o všechno, protože ani jedna strana zatím na turnaji nijak zvlášť nezaujala. Po čtyřech zápasech Francie ještě neskórovala z otevřené hry, místo toho se zatím spoléhá na jednu penaltu a dva vlastní góly soupeře. Pepe a portugalská obrana jsou pro soupeře skutečným rébusem. V prvním poločase neočekáváme žádný gól, poté se Francii podaří Portugalsko přehrát a zvítězit.

Tip: Poločas/celá přestávka - X/1, s kurzem 5.50 na SlotV.